АНДРІЙ КАРПІВ: ЛЬВІВ МОЖЕ ПРТЕНДУВАТИ НА ФІНАЛ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АМАТОРСЬКОЇ ЛІГИ

Гравець команди «Віта-Агро» – учасника Європейської аматорської баскетбольної ліги та срібного призера Відкритого чемпіонату Львова (організатор ГО BALL) розповів про особливості міжнародних аматорських змагань, конкуренцію в чемпіонаті міста та подальші плани команди.

Андрію, «Віта-Агро» в цьому сезоні вперше бере участь у Європейській аматорській баскетбольній лізі (EABL). Як Ви загалом оцінюєте рівень турніру?

Він є цікавий і специфічний тим, що зустрічаються різні баскетбольні школи: українська, латвійська, литовська. Вони між собою досить сильно різняться. Нам буває важко підлаштовуватися під специфічний стиль гри суперника, їм важко підлаштуватися під нашу гру. Тим цікавіше.

Чи є якісь новини щодо продовження чи припинення EABL?

Наразі подальша доля цього сезону є невизначеною. Про остаточне завершення поки мова не йде, але всі чекають новин щодо подальшого стану на кордонах та авіасполучення. Попередньо фінал мав відбутися у Вентспілсі наприкінці червня. Якщо авіасполучення не буде, то добратися туди буде майже нереально. Можливо, фінал перенесуть на пізніший термін, але часу маємо не так багато. Ліга вже оголосила, що наступний сезон стартує 9 вересня у Радомі.

Один з турів EABL відбувався у Львові. Як вам організація домашнього туру?

Вважаю, що ми впоралися. Завдяки нашому президенту Юрію Хомину, організатору змагань BALL Ростиславу Зелику та багатьом іншим нам вдалося це реалізувати. Звичайно, що могли і краще. Маємо над чим працювати, а виправивши ті недоліки, які ми побачили, можемо претендувати і на проведення фіналу EABL.

У фіналі львівського туру Ви грали зі ще однією командою з України  – «Київськими Бродягами». Завдяки чому вдалося перемогти їх?

«Бродяги» – команда дуже хорошого рівня. Їхній клас є дуже й дуже високим, вони мають набагато більший склад. Чому перемогли ми? Напевно, тому що хотіли цього більше. Ми розпочали той матч досить потужно, маючи двозначну перевагу. За декілька хвилин до кінця рахунок вже був рівним, але вдалося перемогти. Глядачам, я вважаю, ця гра сподобалася та запам’яталася.

Окрім EABL, «Віта-Агро» брала участь і в аматорському чемпіонаті Львова. Його завершили достроково. Як реагували на цю новину?

Звичайно, шкода, що не змогли дограти цей турнір. Тим більше, що це був його перший розіграш. Хочу відзначити організацію змагань. Мав досвід гри кілька років у Аматорській лізі Києва та «Лізі героїв» і хочу сказати, що організатори змагань BALL впоралися дуже добре. Якщо розвиток продовжиться такими ж темпами, то матимемо дуже хорошу лігу.

Ви завершили чемпіонат на другому місці, поступившись команді з Самбора. Чого не вистачило для перемоги?

У нас дуже амбіційний президент клубу, який ставить лише найвищі цілі. Інакше сенсу брати участь в чомусь немає. Можливо, нам не вистачило тренувань та фізичної форми. Розпочинали гру на рівних, але трохи просідали під кінець. Ми чекали ще однієї фінальної гри, але зіграти її не вдалося. Баскетбол – гра непередбачувана і перемогти може будь-яка з команд.

Ну і не варто забувати, що «Самбір» – команда з амбіційними цілями та людьми, які займаються реалізацією цих цілей. Мова тут йде як про тренера Михайла Курсу, так і президента Андрія Бальовського. Але це на краще, адже конкуренція дозволяє рости обом командам. Сподіваюся, що нам ще не раз вдасться зіграти з ними на майданчику.

Як карантин вплинув на можливості для занять баскетболом та на фізичну форму?

Зараз баскетболу особливо багато часу не виділиш, адже закриті майданчики та спортзали. Кожен індивідуально намагається втримати свій рівень форми через різного роду фізичні навантаження. А тренування з м’ячем зараз практично відсутні.

Які першочергові плани після виходу з карантину? Є вже якісь заплановані турніри влітку?

Спочатку потрібно зібратися всією командою. Щодо подальших тренувань, то я вважаю, що необхідно підтягувати молодих гравців. У нас є ДЮСШ «Віта-Агро», є хороші молоді хлопці, які реально можуть вже через рік грати з нами на рівні, лише набрати трохи фізики. Зараз наша команда є досить віковою, баскетболісти вже з сім’ями та дітьми, які самі скоро будуть в баскетбол грати. Тому потрібно омолоджувати команду.

У яких турнірах «Віта-Агро» братиме участь в новому сезоні?

Ми ще не проводили збори команди. Про подальші плани на наступний сезон будемо говорити на цій зустрічі з керівництвом. Поки що вичерпної відповіді на це запитання у мене немає.

Львівська федерація баскетболу

Leave a Reply