ВСІ СВОЇ: як «Львівська Політехніка» готується до старту сезону

Про тренувальні збори, основний склад, селекцію молодих гравців, новачків та старт сезону розповідає головний тренер львів’ян Ярослав Зубрицький:

«Ми розпочали передсезонний збір на стадіоні наприкінці серпня і усі наші хлопці підійшли до тренувань в цілком хорошій формі. Видно, що вони як могли тренувались вдома. Навіть молодші втягнулися в режим буквально за кілька днів. До початку навчання з нами тренувалося багато школярів — наш майбутній резерв. Зараз вони повернулися в школу, але, по можливості, відвідують наші вечірні тренування в залі. На стадіонних тренуваннях у нас було до 22 гравців і ми жартували, що тренуємо тут футбольну команду».

Львівська школа

Основу команди на прийдешній сезон складуть студенти «Львівської Політехніки». Більшість з них пройшли шлях від школярів, яких раніше залучали до тренувань зі старшими, до головних плеймейкерів львівської команди зараз:

«Ми співпрацюємо з дитячими тренерами, наприклад, з Любов’ю Ковач і Дмитром Янковенком. Та і всі, хто тренує дітей і мене знає можуть просто подзвонити і порадити когось зі своїх вихованців, яких ми переглядаємо і залучаємо до тренувань. Серед таких зараз є кілька перспективних хлопців, на яких ми розраховуємо в майбутньому.

Зараз ми робимо ставку на основних гравців з минулого сезону: Данило Кич, Богдан Степанченко, Віталій Капко, Влад Захарчук, Максим Викрикач та Іван Лопатюк. З молодших обов’язково будуть Данило Ковальчук, Богдан Сим, Едуард Піжук, Володимир Лесів, Микола Жогла, Назар Путько, Стас Синьків та Остап Нанівський. Ми б розглядали ще Святослава Вахулу, який гарно себе проявив і розпочинав з нами тренувальний збір, але він вступив до університету в Польщі, тому наразі не гратиме».

«Центрові» питання

Перед стартом сезону «Львівська Політехніка» втратила двох основних центрових: Дмитро Клебан переїхав в Южне, де вже вдало дебютував у складі дубля місцевого «Хіміка»; Павло Кич заявився за БК «Самбір».

Натомість днями команда підсилилась 35-річним Володимиром Орленком з Івано-Франківської «Говерли». Він уже має досвід виступів за «Політехніку», адже грав за львів’ян у сезоні 2014-2015.

Як каже Ярослав Зубрицький, цього року в ростері львівської команди буде чимало високих гравців:

«Зараз з нами тренуються ще двоє високих хлопців з Києва, які у нас навчаються, —  це Микола Жогла та Ігор Романюк. Ігор долучався до U16, потім в нього була перерва, але він має досить хорошу школа. Обидва мають шанси допомогти нам у майбутньому. І наш Влад Захарчук тепер точно матиме більше ігрового часу. Ще є Едуард Піжук, який в цьому сезоні теж матиме свій час».

Карантинний старт

Чемпіонат стартує на початку жовтня, але за яких умов відбуватимуться матчі поки невідомо. Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 жовтня. Зараз на Львівщині оголошено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки, тому, прогнозувати, за яких умов стартуватиме чемпіонат, тренер поки не береться:

«Попередній розклад ігор на прийдешній сезон вже є. Десятого жовтня ми граємо вдома зі «Старим Луцьком». Незабаром у нашому диспансері хлопці пройдуть медкомісію і подивимося, які там будуть умови. Я ще не сильно вникав у те, як тепер відбуватимуться матчі чемпіонату України, але якщо будуть обмеження на присутність вболівальників, то ми мусимо їх дотримуватися. А щодо товариських матчів, то зараз маємо три варіанти, — це наші БК «Самбір» і БК «Львів» та Івано-Франківська «Говерла». Але ми ще ведемо переговори, тому анонсувати зарано».

Новий зал

Зараз львів’яни усі домашні матчі грають у залі кафедри фізвиховання «Львівської Політехніки» в Стрийському парку. Головні проблеми «Барабані», як його називають через куполоподібну форму, — протікаючий дах і старий паркет. У прийдешньому сезоні львівська команда може заграти у відреставрованому університетському залі на Василя Стуса. Та чи побачать той зал вболівальники залежатиме від ситуації з коронавірусом в Україні на момент проведення чемпіонату:

«Зал на Стуса вже готовий. Він може вмістити близько 200 вболівальників. Може й більше. Там тепер новий паркет і гарні умови, треба тільки нанести розмітку. В нас одна проблема — немає конструкцій. Ми зараз працюємо над цим і якщо таки вдасться, то це буде дуже великий плюс для нас. Там дійсно хороший зал. В будь якому випадку, сезон ми розпочнемо в старому залі. А далі буде видно. Цілком можливо, що в цьому сезоні ми зіграємо і там».

Трибуна

Leave a Reply