Леонід Дербаба: У новий сезон – з міцнішим складом та чітким завданням

Йому 83 і він аж ніяк не збирається завершувати тренерську кар’єру. Леонід Дербаба – відома особистість у баскетбольному середовищі. Його знають різні покоління людей і без перебільшення шанують та поважають за клопітку щоденну працю на благо розвитку баскетболу. Досвіду Леоніду Івановичу також не позичати. Він багато років працював за кордоном та в Україні, має величезний багаж знань та навиків, який зараз втілює як і на юнаках, так і на дорослих спортсменах. У цьому сезоні Леонід Дербаба допомагатиме вийти у плей-офф єдиному представнику Львова у Першій лізі України – БК «Львів-УАД». Про це і не тільки Леонід Дербаба розповів в інтерв’ю.

Леоніде Івановичу, яким буде БК «Львів-УАД» у новому сезоні?

Президент клубу Роман Городечний поставив чітке завдання на сезон – потрапити у плей-оф. Одного разу нам вже це досягнення підкорилося, однак тоді не було коштів, щоби виступати у Вищій лізі. Зараз же, у випадку вдалого виступу, вже наступного року можемо розпочати виступи у Вищій лізі. Якщо досягнемо мети на сезон, то будемо далі рухатися в напрямку більш масштабної цілі – повернення до Львова баскетбольної Суперліги.

Чи готова команда до серйозної конкуренції у Першій лізі?

Так, хлопці готові. Цього року до нас приєднається відомий львівським вболівальникам гравець Ілля Шемосюк, також маємо кількох власних досвідчених гравців. Інші ж – молодь. Також був би дуже радий, якби вдалось заграти хоча б кількох гравців з команди 2005 року народження. Але якщо відверто, то 14-річним хлопцям поки зарано грати у Першій лізі.

Як вдалося домовитися з Іллею Шемосюком?

Ілля живе та працює у Рівному, до нас приїжджатиме на матчі та, можливо, передматчеві тренування. Він – баскетболіст високого класу і я впевнений, що він нам зможе допомогти виконати поставлені на сезон завдання. Цього року у нього склалася така ситуація, що йому краще пограти саме у Першій лізі, відповідно нам дуже приємно, що він погодився грати за нашу команду. Поява Іллі повинна зміцнити нашу команду в офіційних матчах. Він – колишній гравець збірної України, а цим уже багато чого сказано.

Яким бачите чемпіонат у Першій лізі України?

Найсильнішими командами, мабуть, будуть команди з Калуша, Ужгорода та Сарн. Якщо ми зуміємо потрапити на всеукраїнський фінал, то ми зможемо виконати завдання на сезон.

Розкажіть більш детально про Вашу команду хлопців 2005 року народження, з якою Ви також регулярно працюєте. 

Цього року пробували заявити цих хлопців у ВЮБЛ, однак трохи запізнилися. Проте вже є домовленості з президентом, що наступного року вони точно там гратимуть. Зараз же намагаємося возити їх на турніри, щоби здобували досвід. Щотижня приходжу до них проводити майстер-клас, бо з дорослими їм поки що робити на тренуванні нічого. Бачу в хлопцях перспективу, адже є все: і антропометричні дані, і бажання, і технічні навички. Буде надзвичайно добре, якщо зможемо грати власними вихованцями. Головне, щоби їх ніхто не «вкрав» до того часу, як вони доростуть до дорослої команди.

Як вдалось зібрати цю команду?

Загалом у нас займається більше сотні дітей. Конкретно цей вік (2005 р.н.) вдалося зібрати, переглянувши кілька львівських команд. Також ці хлопці вдало проявили себе у нашому літньому таборі, де на рівних зіграли у контрольному матчі з представниками «Черкаських мавп» – третьої команди ВЮБЛ минулого розіграшу цієї вікової категорії. Особисто я вважаю, що 2005 рік – це фундамент львівського баскетболу. Хлопцям уже потрібно починати грати у чемпіонату ВЮБЛ, адже ми не будемо знати на кого нам потрібно рівнятися. Нам не потрібно боятися туди заявитися. Якщо ми не заявимося туди наступного року, ми, мабуть, туди не заявимося ніколи.

Цього року Ви стали одним з ініціаторів дитячого літнього табору, який відбувся у Великому Любіні, що біля Львова. Як і в кого виникла така ідея?

Ідея з’явилася у мене після того, як побачив схожі табори в Хорватії та Іспанії. Спочатку оббивав кілька порогів, щоби такий проект взяли на озброєння і у Львові, та зрештою зрозумів, що потрібно брати справу у свої руки. Радий, що нам не без допомоги президента федерації баскетболу Львівщини Романа Іванціва вдалося організувати два заїзди по десять днів у Великому Любіні. Також разом з нами працював вже вищезгаданий Іллю Шемосюк. Цього року в нас, окрім дітей зі Львова, були юні баскетболісти з Дніпра та Черкас, були і команди дівчат. На наступний рік вже дзвонять щодо табору з Рівного, Івано-Франківська та інших міст. Федерація включила табір в свою програму заходів. Наступного року, якщо все буде добре, то постараємося провести табір не тільки у Великому Любіні, а ще й у кількох інших місцях.

Львівська федерація баскетболу

 

Leave a Reply