МАРК ЯМКОВОЙ: СПІВПРАЦЯ З АНДРІЄМ БІЛОЗЕРСЬКИМ ДАЄ СВІЙ РЕЗУЛЬТАТ

Марк Ямковой – капітан та один з лідерів аматорського баскетбольного колективу БК Lviv Warriors. Останні у відкритій аматорській баскетбольній лізі Львова (BALL) завершили чемпіонат на високому третьому місці, пропустивши вперед лише чемпіона БК «Самбір» та срібного призера БК «Віта-Агро». Марк в інтерв’ю поділився враженнями від сезону та розповів про майбутні плани команди.

Марк, які у Вас враження від сезону? Чи можна його назвати повноцінним, якщо він завершився завчасно через карантин?

Враження загалом позитивні. У нашому місті відбувся чи не перший достойний чемпіонат за останні роки. Втім, назвати його повноцінним важко, оскільки вболівальники не побачили ще кілька дуже цікавих матчів. Їх я б назвав «зарубами».

Чи здивувало рішення організаторів завершити сезон достроково?

Ні, не здивувало. Вважаю, що це правильне рішення, виходячи з ситуації, яка склалась. Керівництво ліги BALL вчинило розумно, як і більшість світових чемпіонатів.

БК Lviv Warriors, окрім аматорської баскетбольної ліги, паралельно виступає у чемпіонаті Бізнес-ліги міста. Чи буде команда готовою догравати чемпіонат, якщо його відновлять?

Уже є інформація, що чемпіонат Бізнес-ліги планують продовжити у вересні-жовтні. Як на мене, це рішення є трохи дивним, оскільки команди під час міжсезоння змінять склад і це будуть уже не ті команди, які розпочинали сезон. Це буде суттєво дошкуляти підготовці до наступного сезону. Але це лише моя думка. Наша команда буде готовою дограти свої матчі.

Цього року Ви особисто взяли участь в матчі AllStars Game (матч зірок ліги). Чи вдалося свято, на Вашу думку?

Без сумніву. Мені дуже сподобалась ця ідея. За увесь час у Львові лише два рази намагались зробити щось подібне. Перший ще за часів Відкритого чемпіонату Львова (LOC), щоправда тоді людей обирали за допомогою голосування у соцмережі «Вконтакте». Це було трішки не серйозно, оскільки деякі гравці самі собі накручували голоси і таким чином мали змогу зіграти «Політехніки-Галичини» часів Суперліги. Як на мене, не усі гравці заслужили грати у цій команді. Цього року усе відбувалося доволі чесно, оскільки на сам матч потрапили гравці, які практично не пропускали матчі у регулярному чемпіонаті та зайняли топові місця за ефективністю в лізі.

Щодо самого матчу, то, на мою думку, нам потрібно було показати більше справжнього баскетболу та «заруби». Як на мене, за цим було б цікавіше спостерігати, а саме стримати інтригу до останніх секунд зустрічі. Але добре і на тому. Нікому не секрет, що зробити шоу-матч рівня в НБА ми б фізично не змогли.

Як Вам організація матчу AllStars Game та чемпіонату загалом?

Організація самого матчу була непоганою. Можливо, треба було якось правильніше організувати конкурси. Але в загальному все супер, суттєвих зауважень у мене немає. Щодо чемпіонату, то, як на мене, це був найсильніший чемпіонат за своїм рівнем. Можливо, не вистачало ще кількох команд. Добре було б мати 8-10 команд в аматорській лізі Львова. Якби організатори ліги Ball та Бізнес-ліги знайшли б ще більше точок дотику, то, як на мене, від цього виграв би увесь львівський баскетбол і в одному чемпіонаті було б 8-10 хороших команд.

Цього року тренером команди Lviv Warriors став Андрій Білозерський. Що дала аматорській команді співпраця з відомим фахівцем?

Для нас прихід такого спеціаліста став просто спасінням у прямому сенсі цього слова. На початку року наша команда переживала не дуже прості часи, йшла мова навіть про припинення існування. Завдяки тренеру і тісному спілкуванню між собою ми вирішили ці проблеми й змогли виграти навіть бронзові медалі у чемпіонаті. Ми дуже поважаєм Андрія В‘ячеславовича та намагаємось всмоктувати як губка все, що він говорить та показує. Вважаю, ми трохи виросли в тактичному плані та фізичному. Думаю, для нас це тільки початок, ми надіємось на довгу співпрацю з Андрієм Білозерським.

Які плани на літо? У яких турнірах будете брати участь?

Планів багато, але невідомо яка буде далі ситуація. На даний момент чекаємо поки дозволять відвідувати зал, у якому ми тренуємось. У наших планах – декілька товариських ігор з рівненськими командами та провести перемовини з організаторами цього чемпіонату. Також ми не забуваємо ми і про організаторів ГО Ball Ростислава Зелика та Дениса Головка, які планують організувати літню лігу 5х5 на баскетбольному майданчику поблизу Порохової Вежі. Думаю, БК Lviv Warriors не залишиться поза грою. Звичайно, будемо пробувати свої сили у стрітбольних турнірах 3х3 та є плани спробувати та перевершити свої досягнення у FCA Streetball league.

Львівська Федерація Баскетболу

Leave a Reply