Ростислав Зелик: Завершення чемпіонату міста – вимушене рішення

Ростислав Зелик – один з організаторів BALL, аматорської ліги Львова. Він розповів про свої враження від першого сезону, а також нововведення перед наступним чемпіонатом та плани щодо літніх турнірів.

Наскільки очікування від змагань зійшлися з тим, що вийшло в результаті?

Я задоволений, Денис Головко, який виступав співорганізатором, теж. Команди теж задоволені та казали, що все було класно, хоч це і лише перший сезон. Все що хотіли реалізувати – реалізували. Хотілось би, звичайно, дограти чемпіонат повністю, але коронавірус втрутився і довелося нагороджувати команди за поточною таблицею. Чемпіоном став «Самбір», другими стали БК «Віта-Агро», а «LvivWarriors» – третіми. З проведенням повноцінної ліги стикався вперше, але з більшістю завдань та організаційних моментів ми впоралися. Якщо оцінювати сезон за п’ятибальною шкалою, я би поставив 4+.

Які нововведення будуть перед другим сезоном?

Плануємо трохи погратися з лімітом, аби вирівняти силу команд. Щоби не було однієї сильної, яка б вирізнялася з-поміж інших. Також плануємо змінити освітлення в самому залі на Погулянці, аби покращити якість фото і відеоконтенту з наших ігор. Наприклад, є також ідея ввести чемпіонські персні, як це відбувається в НБА. В Україні прикладом є київська «Ліга героїв», де теж існує така практика.

Кількість учасників на другий сезон залишиться незмінною чи можливе розширення?

Ми б хотіли, аби учасників ставало більше, тому що, на мою думку, ми якісно підходимо до організації ліги та готові до цього. Більше команд – більше можливостей коригувати наші заходи в сезоні. Це, наприклад, більша вибірка гравців для матчу зірок і, разом з тим, більший глядацький інтерес до нього. Можемо запроваджувати онлайн-трансляцію цієї гри, залучати виступи якихось виконавців або ж професійних ведучих. Більше команд дозволять нам реалізувати ще більше планів.

На якому етапі зрозуміли, що все: лігу продовжити вже не вдасться?

Ми моніторили ситуацію в чемпіонатах з різних видів спорту. Бачили, що відбувається у нас в баскетболі, в футболі та інших видах спорту і розуміли, що масові заходи відновляться не швидко. Ну і грати без вболівальників, погодьтеся, зовсім не те. Ну і зали, які закриті на карантин на невизначений термін, теж дали зрозуміти нам, що зараз чемпіонат краще завершити достроково.

Як команди-учасниці відреагували на дострокове завершення чемпіонату?

Якщо говорити про організацію, то задоволені всі. Звичайно, були мінімальні зауваження, але вони не стосувалися якихось наших недоопрацювань. Наприклад, в одному з турів скаржилися на брудний зал після попереднього заходу. Кілька швабр і проблему вирішено. Тур у нас мав музичний супровід, дякуємо за участь і черлідерам, які допомогли нам урізноманітнити нашу програму. Тому, щодо самої організації позитивно висловлювалися всі команди.

Ну а щодо дограшу… Всі, звичайно, хотіли дограти. Але, учасники поставилися з розумінням. Ми ж не просто так завершили чемпіонат, бо захотіли: це форс-мажор і здоров’я важливіше. Кошти, які у нас мали піти на останні два тури, були використані для додаткових нагород. Так, у нас кубок отримали всі призери, а не виключно чемпіон, як планувалося попередньо. Також були й індивідуальні нагороди: MVP турніру, найкращий скорер, найкращий за підбираннями та найкращий асистент. Також за внесок у розвиток нашої ліги приз отримав Ярослав Пизьо з «Cross Enduro». Він – справжній талісман нашої ліги, який чимало допомагає у розвитку.

Які змагання готуєте на літо?

Якщо заходи будуть дозволені, то у нас, спільно з Львівською федерацією баскетболу, запланований Відкритий кубок Львова з баскетболу 3х3. Мали у планах запросити гравців з Литви, Латвії та Польщі, але не відомо що буде з авіасполученням та відкриттям кордонів. Тому, цілком можливо, що обійдемося українськими командами, запросивши до себе хлопців з Києва, Черкас, Дніпра та інших міст. Також хотіли б організувати влітку стрітбольну лігу і змагання для юнаків у вікових групах 12-14 та 14-16 років. Планів було чимало, однак скільки з них втілимо поки не знаємо, адже коронавірус вносить суттєві корективи у плани абсолютно всіх людей.

Як сезон у BALL оцінюють партнери змагань?

Розмовляв з ними і більшість задоволена співпрацею. Дуже сподобався «Матч зірок» нашим партнерам, які долучалися до його організації. Після карантину вестиму перемовини, аби кількість партнерів збільшити. Їх число може, наприклад, поповнити доставка їжі чи ІТ-фірма. Зараз такий час, що загадувати наперед не варто, але є надії, що з кожним роком ми будемо рости, а разом з нами і рівень аматорського баскетболу в місті.

 

Leave a Reply