СВЯТОСЛАВ УХАЧ: БК «САМБІР» МАЄ АМБІЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ У ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ

Святослав Ухач, заступник міського голови Самбора та член ГО «Баскетбольний клуб «Самбір», розповів про враження від цьогорічної участі у Відкритому чемпіонаті Львова з баскетболу, поділився планами на наступний сезон та ситуацією з інфраструктурою у місті.

Святославе, які у Вас враження від участі БК «Самбір» у Відкритому чемпіонаті Львова з баскетболу?

Турнір, що проводився під егідою BALL, мав перевагу для нас, як команди, що повинна була їздити на всі ігри – компактність, адже за один тур на вихідних ми грали по декілька ігор. Матчі у чемпіонаті Львова дозволяли команді постійно бути в тонусі, адже у чемпіонаті області команд небагато. У лізі від BALL ми задіювали наш основний склад, адже конкуренція тут достатньо серйозна, а у чемпіонаті області перевіряли наших молодих хлопців.

Хочу подякувати організаторам за такий турнір, а також тренеру клубу Михайлі Курсі та президенту Андрію Бальовському. Міська рада зі своєї сторони спробувала по максимуму вирішити питання фінансового та організаційного характеру. Все для того, аби це не була лише участь задля участі, а приносила якісь результати.

Які зміни в організації Відкритого чемпіонату Львова Ви б зробили?

Зміни, які хотів би бачити я, не залежать від організаторів. Було б непогано, якби кількість команд збільшилася. Хочу серед учасників бачити Дрогобич та Червоноград. Ми знаємо, що у цих містах є хороша баскетбольна школа, але перші в цьому сезоні не були представлені ніде, а Червоноград брав участь лише у чемпіонаті області.

Якби матчі можна було проводити не на Погулянці, а у більших залах, то було б чудово. Але розуміємо, що більші зали – більші затрати на їх оренду.

Як відреагували на дострокове завершення змагань? Чи бачили інший варіант розвитку подій?

Знаєте, коли карантин запроваджували, то сприймали його як тимчасове явище, яке триватиме лише декілька тижнів, а потім все повернеться у звичне річище. Та з часом побачили, що перспектива відновлення змагань стає все туманнішою.

Справді шкода, що не відбулися завершальні ігри та плей-оф, але догравати їх потім, ще й не зрозуміло в яких складах було б нелогічно.

Чи має «Самбір» амбіції для участі в чемпіонаті України? Чи готова команда до цього?

Так, такі амбіції у нас є. Свого часу Самбір виступав у чемпіонаті Західного регіону під керівництвом Олександра Пазичука, де команда грала з Калушем, Івано-Франківськом, Вінницею, Луцьком. Тоді теж мали плани на участь у Першій лізі, але не вдалося їх реалізувати.

Зараз, на відміну від тієї ситуації у 2000-х, маємо набагато якісніший зал, де зробили капітальний ремонт. Також у нас є чимало кваліфікованих виконавців, які є вихідцями з Самбора. Цьому не в останню чергу посприяли виступи у чемпіонаті Західного регіону. Саме в той момент чимало дітей розпочинали грати у баскетбол. Олег Юзефчик та Володимир Яцковський та ціла низка інших – наші вихованці. Добре себе в цьому році проявили і наші «легіонери» – Ілля Левченко, Олександр Бартоломєєв. Про плани на новий сезон будемо говорити з командою тоді, коли вдасться вийти з карантину.

Про фінансову сторону питання: скільки зараз міська рада виділяє на команду та чи зростуть затрати, коли команда гратиме у чемпіонаті Першої ліги?

На 2020 рік у нас є два рішення сесії міської ради. Перше – про фінансування спортивних команд. Це, окрім баскетбольного, ще й футбольна та волейбольна команда. На баскетбол передбачено у 2020 році 150 тисяч гривень. Але звичайно, що будемо переглядати цю суму у випадку участі команди в Першій лізі, аби забезпечити належним чином виїзди команди на ігри, а також організацію домашніх матчів.

БК «Самбір» організовував поїздку вболівальників на матчі до Львова. Коли гратимуть в Самборі, зрозуміло, що глядачів та охочих буде ще більше. Яка ситуація з місцями для глядачів у залі, де ви плануєте грати?

Місць, справді, не так і багато. Ми міркуємо над тим, аби у Самборі з’явився зал з місцями для глядачів, хоча б на декілька сотень. Це є у планах. Не хочу забігати наперед, але Самбір, після завершення територіальної реформи, повинен стати одним з шести чи семи районів Львівщини. Звичайно, що такий центр повинен мати всі належні умови для заняття спортом. Окрім реконструкції залу, про яку я вже згадував, та плану на будівництво залу з місцями для глядачів, також хочемо побудувати спортивний майданчик з універсальним покриттям, де могли б займатися і футболом, і баскетболом, і великим тенісом.

Львівська федерація баскетболу

Leave a Reply