Спортивний фестиваль в Капошварі: баскетбол поєднали з відпочинком

У Капошварі (Угорщина) завершився міжнародний спортивний фестиваль, одним з ключових видів спорту якого став баскетбол. Окрім баскетболу, організатори уже традиційно зібрали кращі юнацькі команди з футболу, волейболу та гандболу з 30 країн світу у чотирьох вікових категоріях. Протягом кількох днів юнаки та дівчата з різних куточків планети змагалися між собою і, окрім цього, поєднали заняття спортом з активним відпочинком.

У Капошварі Львівщину цього року представляли три баскетбольні команди: збірна Львова під керівництвом Любові Ковач змагалася у категорії U-12, а «Віта-Агро» та дрогобицька ДЮСШ – у категорії U-14 під керівництвом Дмитра Янковенка та Сергія Самойлика відповідно.

Усі команди з Львівщини у призери потрапили не зуміли, проте, за словами тренерів, отримали серйозний міжнародний досвід, а гравці – незабутні емоції не так від самих матчів, як від активного відпочинку, який організували усім командам. Що цікаво, усі без винятку команди з Львівщини були представлені у своїх категоріях дещо молодшими гравцями, а відтак це вплинуло на підсумковий результат на фестивалі. Команда Любові Ковач, сформована з гравців на рік та два молодших, у категорії U-12 обіграла команду Румунії, натомість поступилася командам з Лівану, Угорщини та… Кропивницького. Команді «Золотий Вік» львів’яни програли на стадії плей-офф.

«За останні шість років склад учасників у баскетбольних змаганнях був найсильнішим, – каже Любов Ковач. – Учасників та команд було стільки, що й справді складно було їх усіх перелічити. Дуже приємно, що нам вдалося поєднати змагальний процес з відпочинком. Окрім матчів, хлопці були у місцевому «Аквапарку», відпочили на озері, а також брали активну участь у фестивальному містечку, де було чимало сюрпризів для усіх учасників змагань. Приємно було бачити як діти спілкувалися між собою, і навіть намагалися це роботи англійською мовою. Ми справді отримали міжнародний досвід, непогано відпочили і мали змогу грати у хороших залах. Фактично кожен матч на турнірі ми грали в іншому залі».

«Нам також довелося грати зі старшими хлопцями, – бере слово Дмитро Янковенко, тренер команди «Віта Агро» U-14. – Майже усі гравці нашої команди були на рік молодшими за суперника, тому результату ми особливого і не очікували. На турнірі ми зіграли поєдинки з естонцями, мальтійцями та румунами. На стадії плей-офф програли естонцям. В загальному турнір сподобався, а це радує найбільше. Впевнений, що з хорошим настроєм повернулися до Львова і діти. Наша ціль була зігратися, оскільки ми розуміли, що рівень турніру був доволі високим. Ми отримали міжнародний досвід, який без перебільшення цій команді пригодиться у майбутньому».

«Спортивний фестиваль в Капошварі підбив підсумок навчального року для дітей, – каже Сергій Самойлик, – головний тренер дрогобицької ДЮСШ. – Кількість 30-країн учасниць у 15-му за ліком фестивалі говорить сама за себе. Ми до Угорщини приїхали уже вп’яте і плануємо поїхати туди наступного року знову. На турнірі нам вдалося обіграти румун, натомість поступилися командам з Боснії і Герцеговини та Рівного. Втім, на це є об’єктивна причина – наші діти, як і в двох інших львівських командах, були молодшими. У юнацькому баскетболі це не може бути непоміченим».

Прес-служба ФБЛ

Leave a Reply