🏀ЛИТВА, ГРУЗІЯ, ПОЛЬЩА ТА ЛАТВІЯ – У ЛЬВОВІ ВІДБУДЕТЬСЯ АМАТОРСЬКИЙ ТУРНІР З БАСКЕТБОЛУ🔥

2020 рік у Львові видається справді баскетбольним. У січні відбувся доволі масовий турнір 3х3 Winter Ball, а Аматорська Ліга провела Матч всіх зірок. Обидві події відбувалися у спортивному залі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, що на Погулянці (вул. Вахнянина, 29). Етап EABL – European Amateur Basketball League , який відбудеться вже найближчими вихідними, пройде на цій же локації. Про формат турніру, підготовку до проведення заходу та виступи львівської Basketball Club ”Vita-Agro” розповів Ростислав Зелик, один зі співорганізаторів змагань.

Ростиславе, у Львові ніколи не проводився міжнародний аматорський турнір з баскетболу такого масштабу. Як з’явилася можливість організувати етап European Basketball Amateur League у Львові?
Організаторами цієї ліги виступають литовці. Окрім них, участь беруть представники з Польщі, України, Грузії, Латвії, Великобританії. Кожна команда мала би проводити тур на власному паркеті. Перший тур відбувався у польському Радомі, другий – у литовському Тракаї. Львів ж прийме третій тур цьогорічного розіграшу European Basketball Amateur League.

Наскільки складно було організувати цю подію?
Ми, як ГО «Ball» BALL , об’єдналися з ГО «Віта АГРО» та залучилися підтримкою Управління спорту Львова, зокрема Anton Nikulin Антона Нікуліна, аби провести її на достойному рівні. Першочергово намагалися зробити це в ПС «Галичина», однак вільних дат там не було, тож почали шукати альтернативні варіанти. Вдалося домовитися з Центр Творчості Дітей Та Юнацтва Галичини (ЦТДЮГ), що на Погулянці. У цьому на посприяла Олександра Єсипова, яка відповідає у цій установі за спортивні події. Дякуємо їй за сприяння.

Який формат цього турніру?
У львівському турі повинні брати участь 8 команд: три з Литви, «Віта АГРО» та київські БК Бродяги від України, а також поляки, грузини та латвійці. Це не весь склад European Basketball Amateur League, але решта, на жаль, приїхати не змогли.

Вісімка буде розбита на дві групи. У кожному квартеті команди проведуть по дві гри. Спочатку зіграють у парах, а далі переможець однієї пари зіграє з командою, яка у другій парі програла і навпаки. Після двох таких турів відбудеться плей-оф. За однакової кількості перемог вище опиниться той, у кого краща різниця очок. Перші команди розіграють звання переможця етапу, другі команди своїх квартетів поборються за 3-4 місця.

Виходить, що участь у всіх турах не обов’язкова, якщо до Львова приїде не повний склад учасників European Basketball Amateur League?
Так, кожна команда підтверджує свою участь в окремо взятому турі. От тільки після кожного команди отримують певну кількість балів у загальний залік, в залежності від зайнятого місця. Десь приблизно так, як пілоти на етапах Формули-1. Тому ти можеш не приїхати на якийсь тур, але це зменшить твої шанси на перемогу в турнірі.

Тобто, European Basketball Amateur League нагадує чемпіонат, де плей-оф не передбачено?
Ні, фінальний етап все ж буде. Він буде заключним в сезоні і потраплять на нього не всі команди. Відбір буде в залежності від місця у заліку, про який я згадував раніше. Поки не відомо де саме відбудеться цей фінал. Було б дуже круто, якщо цим містом став Львів, але для початку нам необхідно зарекомендувати себе хорошим етапом вже на цих вихідних. І фінал вже би проводили тоді у «Галичині».

Хто виступає за «Віта-Агро» у European Basketball Amateur League?
За «Віта-Агро» грають хлопці, які також виступають в Аматорській лізі Львова. На перший тур у Радомі «Віта-Агро» відправлялася тим складом, що грає в Аматорській лізі Львова, і взяли 7 чи 8 місце. А уже коли змогли підсилити свій склад, то стали приблизно в один рівень з аматорськими командами інших країн та виграли етап у Литві.

Як щодо команди «Бродяги» з Києва, минулорічного переможця European Basketball Amateur League? Чи залучають такі команди професійних гравців?
Їхній плюс – досвід. У них багато ігор, адже вони виступають одразу в кількох турнірах: Лізі Героїв, Кубку Медведенка. А ще – ростер. У їхньому розпорядженні набагато більше гравців, є представники які спокійно можуть виступати на професійному рівні.

Leave a Reply